YATES VÍTĚZÍ NA PRAT D´ALBIS, PRO CELKOVÉ POŘADÍ JEL NEJLÉPE PINOT A BERNAL, ALAPHILIPPE ZTRÁCÍ – TOUR DE FRANCE ETAPA15

Poslední pyrenejská etapa se jela z Limoux do Foix. Ne, ale do města Foix, ale na stoupání Prat d´Albis. Toto stoupání není vůbec lehká a asfalt na tomto stoupání zase není zas tak dobrý. Je docela hrubý a galusky se ve velmi velikém sklonu pořádně zapotí. Před posledním stoupáním, ale na závodníky čekají ještě další dvě velmi náročná stoupání a to Port de Lers a Mur de Péguére. Hodně dlouho se nám dnes tvořil únik. Nakonec jsme v něm viděli velmi dobré závodníky jako třeba Alexey Lutsenko, Rusty Woods a nebo také náš český reprezentant Roman Kreuziger. Romanův cíl byla první patnáctka a zatím je čtrnáctý, což je super, ale spíš si myslím, že jeho hlavní atak přijde až v jeho oblíbených Alpách. V úniku byl poté třeba také Yates nebo Zakarin. Nakonec na Prat d´Albis zůstali z úniku jen dva závodníci a to právě Simon Yates a s ním Simon Geschke. Vousáč z Německa, ale nedokázal uviset mladého Brita a ten se tak mohl radovat z vítězství. Více jsme se, ale těšily na bitvu o celkové pořadí, která měl přijít nad mlhavým Foix. Šest kilometrů před cílem nastoupil Thibaut Pinot a s ním se udržel jen muž v bílém trikotu a to byl Egan Bernal. Bernal, ho ale nedokázal uviset až na vrchol stoupání a pomohli si do cíle společně s Buchmannem. Thomas se držel společně s Alaphilippe a potom mu také nastoupil. Alaphilippe byl dnes poprvé ve větších problémech a poté mu ještě z poza nastoupil Poels, což ho totálně demotivovalo. Dnes ho Ineos psychicky nahlodal a uvidíme jak se zvedne do následujícíh etap.

Diagnóza šílenec ... hlavně do cyklistiky, fotograf české cyklistické scény, amatérský cyklista, nadšenec do moderního designu a zakladatel projektu pippo.
Příspěvek vytvořen 1102

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek