MALÉ FLANDRY UŽ ZÍTRA – AUBISQUE CAFE N°86

Dobrý den. Už zítra se jede další velmi veliká jednorázovka a to závod E3 Binck Bank Harelbeke Prijs. Dnes se v našem tradičním před závodním studiu podíváme hlavně na historii a také na hlavní favority tohoto závodu. Závodníci se dnes vydají na tzv. malé Flandry jak se říká tomuto závodu. V roce 2016 se na tomto závodu radoval z vítězství třeba i Michal Kwiatkowski. Závodník stáje SKY, ale nabyl jediný, kdo se tady z této stáje radoval. Byl to i v roce 2015, Geraint Thomas, což je závodník, který v minulém roce dokázal vyhrát Tour de France. Kwiatkowski v roce 2016 dokázal porazit právě už trojnásobného mistra světa, Petera Sagan, který byl tehdy mistrem světa prvním rokem. Rok 2017 patřil Gregu Van Avermeatovi, který tenkrát v tomto roce ovládl vlastně všechno co mohl. Van Avermeat byl v té sezóně neporazitelný, kromě závodu okolo Flander. Tam byl poražen právě Peterem Saganem. V tomto roce dokázal Van Avermeat porazit i Zdeňka Štybara a to na Paris Roubaix. No a rok 2018. To byl rok Nikiho Terpstry, který dokázal poté ovládnout také i Ronde. Terpstra zde vyhrál díky velmi dobré strategii stáje Deceuninck Quick Step. Tenkrát pro něj ve druhé skupině perfektně zapracoval Philippe Gilbert. Terpstra se tak mohl radovat v Harelbeke. Letos máme znovu velmi veliký počet favoritů na startovní listině. Máme zde Petera Sagana, kterého musíme brát stále jako favorita číslo jedna i když letos není v top kondici. Nesmíme zapomínat ani na Nikiho Terpstru. Závodník, který vyhrál tento závod v minulém roce letos jezdí za Direct Energie, ale letos nepřipsal žádné vítězství. Hodně zvědavý jsem letos na Van Aerta. Zatím má velmi dobrý průměr na závodech. Na Strade Bianche skončil na místě třetím. Poté byl šestý na primavéře atd. No a poté jsou zde hlavní favorité a to závodníci stáje Deceuninck Quick Step. Borci z Wolfpacku mají mnoho favoritů jako Boba Jungelse, Phlippa Gilberta, Yvese Lampaerta a také našeho Zdendu Štybara.

Diagnóza šílenec ... hlavně do cyklistiky, fotograf české cyklistické scény, amatérský cyklista, nadšenec do moderního designu a zakladatel projektu pippo.