AUBISQUE SHOW N°15

Dobrý den. Vítejte u další Aubisque Show. V první tradiční části si probereme novinky ohledně dresů, přileb a brýlí. Poté se podíváme na nováčky ve světovém pelotonu. V ženské části si probereme start ženské sezóny v Austrálii. V Aubisque Tech se můžete těšit na BMC Roadmachine 01 a Canyon Endurance CF SLX. Nezapomeneme ani na tradiční rubriku ohledně nejlepšího závodníka týdne. Užijte si tento magazín a nezapomeňte nás sledovat na sociálních sítích.

 

NOVÉ DRESY, PŘILBY A BRÝLE

Nové dresy nás udivují každým rokem. Letos nás znovu překvapily a znovu se nám líbí, tedy jak které. Začneme od BMC. Bmc letos skoro vůbec nic nezměnilo. Jenom mají na hýždích nové logo. Katusha totálně předělal vzhled. Totálně asi ne, ale něco se změnilo. Katusha Alpecin má podobné dresy jako minulý rok na Tour de France, vlastně identické. Team SKY má také dresy jako měli na Tour. Jejich dres zatím velmi dobře bojuje v našich anketách na instagramu. Dres Movistaru je na velmi vysoké úrovni. S ženským týmem je tu i nový design. Tradiční zelenou vystřídala modrá. Movistar zatím vede v našich anketách. EF Drapac, tým který ani letos neměl existovat se také dostal do semifinále naší ankety. EF mají růžové a oranžové dresy. Na silnici budou krásně vidět. Teď už k přilbám a brýlím. SKY zůstává u Kask a Oakley. Katusha upustila od Agusu a přešly na Oakley. Oakley mají brýle i přilby. Movistar má nové přilby Abus a brýle Oakley. Konečně upustily od značky Catlike. EF Drapac zůstali u výbavy Poc. Výsledky ankety jsou zde.

 

NOVÁČCI WORLD TOUR

Ve World Tour každým rokem vídáme nové závodníky. Letos se v kategorii do třiadvaceti let objevily veliké hvězdy. Za Androni Giocatolli do je Egan Bernal. Bernala ulovil tým SKY. SKY vlastně letos lovil skoro jen v této kategorii. Další úlovek pro SKY, byl Pavel Sivakov. Toto byla velmi veliká kauza, kdy SKY přebral Sivakova BMC. Dalšími hvězdami, které získal SKY, byli například Halfvorsen, nebo Lawless. Dalším veliký přestup se udál mezi týmy CCC sparndi spolkowice a Astanou. Jan Hirt byl vybrán Astanou po velmi povedeném Giru. Dalším a asi posledním přestupem byl přestup Dana McLaye z Fortuneo Vital Concept do Education First Drapac. Uvidíme jestli se v příštím roce dostanou do World Tour nové české naděje.

 

 

Ženská silniční sezóna začala před týdnem s Australským mistrovstvím.Všichni už jsme čekali až začne napínavé Santos Tour down Under. Samozřejmě začíná v ženské edici a příští týden bude pokračovat tou mužskou. Australský otevírák sezóny je pro některé závodnice velmi tvrdý náběh do sezóny. V první etapě jsme mohli vidět sprinterský dojezd. Ten ovládla závodnice Wiggle High Five, Annete Edmondson. Druhá etapa už byla velmi tvrdý start. Etapa končila na velmi těžkém stoupáním. Tuto etapu ovládla Katrin Garfoot, která vede i celkové pořadí.

 

 

Tento týden nás nejvíce zaujala fotka z ženské verze Tour down Under. Fotografie závodnice Rachel Neylen z týmu Movistar. Uvidíme, kdo to bude příští týden.

RACHEL NEYLAN // MOVISTAR TEAM by: ELLA CYCLINGTIPS

 

 

Máme tu další bike test. Dnes si probereme první kolo na kterém jezdí závodníci týmu World Tour. Přesněji závodníci týmu BMC. BMC v minulém roce sbíralo hodně úspěchů  s Gregem Van Avermeatem, který sbíral vítězství na jarních klasikách. Vyhrál například Paris-Roubaix, nebo E3 Harelbeke. Stáj poté v další části sezóny sázela na Richieho Porte, ten se ale svoji sezónu skončil na Tour de France, kde na Mont du Chat nepříjemně spadl. Teď už, ale k samotnému stroji. Kolo BMC roadmachine 01 stojí skoro deset tisíc liber. Za tuto cenu by si ho asi mnoho amatérů nepořídilo, tak pro ně je tu levnější varianta v podobě 02. Váží 7,6 kilogramů, což je taková průměrná váha silničního kola. Kolo je osazeno sadou Shimano Dura Ace. Většinou je postaveno na kolech Vittoria Corsa. Kolo od nás dostalo 1.934 bodů a zatím je první mezi koly silničními. Příští týden ho čeká na první příčce veliký boj. Bude se muset poprat s Canyon Endurance CF SLX.

 

Filip Bezděk - nadšenec do cyklistika. Založil projekt Pippo. Na webu můžete vidět i časopis Mondial, který shrne měsíc v cyklistice.
Příspěvek vytvořen 698

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek