POEL VÍTĚZÍ V BAHNIVÉM BAALU – DVV TROFFEE BAAL 2018

Je tu rok 2018. První článek roku 2018 je právě z cyklokrosového prostředí. V Baalu se jel tradiční cyklokros. Tento závod ukončuje celé vánoční turné. Ráno mezi ženami vyhrála Katie Compton. Rodiště Svena Nyse bylo tedy připraveno na nával fanoušků, kteří se přišli podívat i když počasí úplně nepřálo. Velmi pršelo a viděli jsme pořádné bahno. Teď už, ale k závodu. Od startu odjel nejrychleji Wout Van Aert, který se už připravuje na mistrovství Belgie, kde bude obhajovat titul. Za ním se hned hnal Van der Poel se Sweeckem. Van der Poel se ujal prvního místa a začal Van Aertovi ujíždět. Za nimi byla dvojice Sweeck a Aerts. Toon Aerts při jednom sjezdu nepříjemně spadl a už nedokázal dojet Sweecka, který dojel na místě třetím. Druhý dojel Van Aert a první byl Van der Poel.

Filip Bezděk - nadšenec do cyklistika. Založil projekt Pippo. Na webu můžete vidět i časopis Mondial, který shrne měsíc v cyklistice.