AUBISQUE COFFEE N°12

Dobrý den. Je tu už dvanácté Aubisque Coffee. Ve dvanáctém vánočním dílu probereme spoustu důležitých věcí ze světa cyklistiky, které se událi v tomto týdnu. První reportáž bude o Paulin Ferrandové Prevotové, které se po oddychu od silnice vrací do světa cyklokrosu. V příštím roce u nás uvidíte všechny závody Uci World Womens Tour. Ano, bude se jednat o ženské cyklistice. A jako poslední se podíváme na českou cyklokrosovou výpravu.

NÁVRAT PAULIN FERRAND PREVOT

Paulin Ferrand Prevot je francouzská cyklistka, která má na kontě už několik úspěchů. Je to mistryně světa v cyklokrosu, na horských kolech i na silnici. V těchto disciplínách je i Francouzskou mistryní. Paulin v minulém roce nejela tolik cyklokrosových závodů a letos to chce napravit. Je pravda, že se jí to docela daří. V Overijse na Dvv Troffee dojela čtvrtá. Poté jela ve velmi blátivém Druivencrossu, kde skončila první a najednou úplně ožila. Ovládla malý závod na předměstí Paříže. V Namuru startovala z poslední řady a dojela na neskutečném pátém místě. Uvidíme jak dojede zítra v Zolderu. Prevotová letos vyhrála také závod na horských kolech Roc d´Azur a na La Course by Letour skončila dvanáctá. V Mont Saint Anne, při světovém poháru horských kol skončila druhá a na GP Plouay byla taktéž druhá. Paulin za sebou má velmi povedený rok a myslíme si, že bude ještě pokračovat. Možnost má zítra v Zolderu.

ŽENSKÁ CYKLISTIKA V ROCE 2018

Jak už bylo avizováno, v příštím roce na stránkách filipbezdek.cz uvidíte celou sezónu ženské World Tour. Ženská cyklistika začíná být populárnější a populárnější. Do UCI se hlásí stále více týmů a při takovéto expanzi cyklistiky bude muset UCI udělat i druhou kategorii. Uci Womens World Tour bude v příštím roce dost zajímavá. Závodnice začnou v Itálii na Strade Bianche. Poté pojedou hlavně jarní klasiky, stejně jako muži. Hlavním tahákem pro diváky by moli být závody jako jsou Gent Wevelgem, Ronde Van Vlaanderen, Amstel Gold Race nebo Liége-Bastogne-Liége. Když budou elitní muži na Giro d´Italia. Ženy pojedou také etapový závod, ale za mořem. V Americe se rozjede Amgen Tour of California. V létě uvidíte závod okolo Británie a poté ženské Giro. Nejtěžší zkouška sezóny už bude za závodnicemi a bude na ně čekat La Course by Letour. Nadále závodnice zůstanou v Evropě a pojedou závody jako Prudential London Race, Boels Ladies Tour a poslední závod v Evropě bude Madrid Challenge. Po tomto závodě se závodnice přesunou do Číny, kde na ně bude čekat závod Tour of Gungxi. My doufáme, že tyto závody se vám budou líbit.

ČESKÁ VÝPRAVA – CYKLOKROS ZOLDER

Zítra se jede v Zolderu další kolo Světového poháru v cyklokrosu. Čechům se zatím v cyklokrosovém pořadí docela daří. V elitních kategoriích to tak dobré není, ale v těch nižších to je o o dost lepší. Například Jan Kopecký jezdí letos velmi dobře a o další let je to velmi veliká naděje pro český cyklokros. Taktéž Adama Ťoupalík jezdí letos velmi dobře, ale má proti sobě velikou konkurenci. Hlavně v podobě Belgičanů a Thomase Pidcocka z Velké Británie. Dnes v podvečer odcestovala česká výprava do Zolderu, kde zítra vyrazí pro další body. Petr Dlask nominoval tito závodníky:

Junioři – Tomáš Kopecký, Jakub Schierl, Vladimír Mikšaník, Tomáš Ježek, Jakub Říman, Jakub Ťoupalík.

Muži do 23 let – Adam Ťoupalík, Štěpán Schubert, Jakub Šulc, David Jarý, Josef Jelínek, Daniel Mayer.

Ženy Elite – Kateřina Nash, Pavla Havlíková, Nikola Nosková, Adéla Šafářová, Elizabeth Ungermanová, Tereza Vaníčková, Tereza Švihálková, Kamila Janů.
Muži Elite – Michael Boroš, Tomáš Paprstka, Jan Nesvadba, Martin Hunal.

Filip Bezděk - nadšenec do cyklistika. Založil projekt Pippo. Na webu můžete vidět i časopis Mondial, který shrne měsíc v cyklistice.
Příspěvek vytvořen 674

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek