AUBISQUE COFFEE N°11

Dobrý den. Je tu jedenáctý Aubisque Coffee. Náš pravidelný magazín má za sebou už skoro celou sezónu. Provedli jsem vás letos všemi tématy cyklistiky. I přes zimu cyklistika nespí a zde je program dnešního dílu. V první části si probereme velmi aktuální situaci. Chris Froome měl v moči věší hladinu salbutamolu. Druhá část nás zavede na sociální sítě. Podíváme se na předvánoční tweet všech týmů a závodníků. Nakonec se podíváme co nás bude čekat v nadcházejícím roce.

FROOMEHO PROBLÉM

Jak už jste určitě zaregistrovali, Chris Froome má problém se zvýšenou hladinou salbutamolu. Vezmeme si to celé od začátku. Chris Froome letos neměl dobré jaro. Do Tour de France nevyhrál ani jeden závod a etapu vyhrál až na Vueltě. Froome ovládl Tour a fenomenálně i Vueltu. Chris má astma, ale nemá zdravotní výjimku. Závodníci mají povolený lék na astma salbutamol, který je povolen do 1000 nanogramů. Kdo má zdravotní výjimku, tak má hladinu zvýšenou. Froome, ale tuto výjimku němá. Jak všichni víme, jeho astma se někdy zhoršilo. Třeba na Tour de France 2013. Chris po sedmnácté etapě užil větší dávku salbutamolu než je povoleno. Froome byl obviněn z dopingu a teď musí vše vysvětlit. Chris byl po šestnácté etapě na pokoji s Davidem Lopézem. Na Vueltě to byl jeden z jeho hlavním domestiků. V noci mě Chrisův kašel velmi budil. Takto vypověděl pro britské VeloNews. Froome dostal od lékaře větší dávku salbutamolu, aby mohl závod vůbec dojet. Kdyby nedostal více než je povoleno, tak by bylo ohroženo jeho zdraví. Tak odpovídal doktor týmu SKY. Celý tým SKY i jeho šéf Dave Brailsford věří, že se celé situace vysvětlí a Froome na jaře zaútočí na italské Giro. O této kauze vás budeme informovat.

TWEETY ZE SVĚTA CYKLISTIKY

 

Mark Cavendish právě sdílel na twitteru svou fotku z mládí.

 

Chris Froome sdílel svůj stav v případu #athma

 

Team SKY je právě na tréninkovém kempu na Mallorce i s Chrisem Froomem

Tvrdý trénink Michala Kwiatkowskiho

ROK 2018

Jak už bylo predikováno v příštím roce znovu rozšíříme náš program. V příštím roce znovu budete vídat tradiční magazín Aubisque Coffee, které vychází nepravidelně každý týden. Každý měsíc vychází časopis Aubisque Coffee Journal. Ten můžete číst na našich stránkách nebo na issue. V nadcházejícím roce nabídneme znovu celou sezónu silnice. V příští sezóně uvidíte celý kalendář horských kol. Sezóna cyklokrosová je v plném proudu. Tu jsme vám nabídly celou a v příštím roce to nebude jinak. Z dráhové cyklistiky nabídneme velké akce a šestidenní a taktéž to bude u kritérií. Už dnes odpoledne vyjde novinka na našem webu. Před velikou akcí vám nabídneme malé studio s největšími zajímavostmi z dne před závodem. Doufáme, že se vám tento projekt zalíbil. První rok byl těžký a já děkuji všem, kdo se na tomto podíleli.

Diagnóza šílenec ... hlavně do cyklistiky, fotograf české cyklistické scény, amatérský cyklista, nadšenec do moderního designu a zakladatel projektu pippo.
Příspěvek vytvořen 1102

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek