AUBISQUE COFFEE N°5 – SEAN KELLY

Dobrý den. Vítejte u další vydání magazínu Aubisque Coffee. Už pátý díl nám dnes přinese další zajímavé informace ze světa všech disciplín cyklisticky. V první části si můžete přečíst krátký, ale velmi zajímavý rozhovor se Seanem Kellym, poté si rozebereme souboj mezi Van Aertem a Van der Poelem. Podíváme se na Mistrovství Evropy v cyklokrosu, které se bude konat v Táboře už za čtrnáct dní. A naší poslední zastávkou bude u bike testu. Dnes otestujeme kolo 3t strada.

ROZHOVOR SE SEANEM KELLYM

Sean Kelly je bezpochyby jedním z nejlepších jezdců profesionální cyklistické historie. Vyhrál spousty klasik a hlavně etap na Grand Tours. Jeho hlavními úspěchy jsou vítězství na Milan-SanRemo, Liege-Bastogne-Liege, Paris Roubaix a Okolo Lombardie. Teď už samotný rozhovor. Na kole jsem začínal velmi mladý. Cyklistika my zabrala velmi mnoho času, ale taky mě hodně naučila. Tou světlou stránkou věci bylo to, že jsem viděl skoro celý svět. Nejvíce při etapových závodech v západní Evropě. Byl jsem na angažmá i v Africe a Jižní Americe. V mé kariéře mě nejvíce inspiroval sám Eddy Merckx. U nás v Irsku jsme o něm neměli moc informací. Obdivoval jsem ho hlavně kvůli sportovním výsledkům. Freddy Maertens byl v mě kariéře velmi vlivný závodník. Na začátku kariéry jsme jezdily i spolu a poté proti sobě.

VAN DER POEL VS VAN AERT – NÁŠ MINI DUEL

Cyklokrosová sezóna je už v plném proudu a tak se nám rozjel náš duel. Duel mezi největšími rivaly v cyklokrosu posledních let. Mathieu Van der Poel letos jezdí velmi dominantně a uvidíme jak se mu bude dařit o víkendu v Koksijde, kde se pojede světový pohár. Za to Wout Van Aert letos nevyhrál zatím ani jeden závod. Poel ovládl všechny závody na kterých jel kromě toho v Ronse. V Ronse ho překonal závodník Telenet Fidea Lars Van der Haar. Van Aert už svoji formu stupňuje jeho graf výsledků je zde. Wout byl v první závodě v Iowě čtrnáctý. Ve druhém ve Waterloo sedmý. První superprestige pro něj byl a dobrá, protože skončil na druhém místě. Na Brico Crossu v Eeklu byl také druhý. V Ronse ho porazil Van der Haar i Van der Poel a skončil třetí. Kruibeke a Zonhovenu dojel druhý za Van der Poelem. Tak pro shrnutí. Van der Poel vede před Van Aertem o osm bodů. Tedy Osm ku nule. To už bude mít Van Aert velmi těžké dotáhnout, ale před námi je ještě dost závodů.

ME V CYKLOKROSU TÁBOR

Mistrovství Evropy v západočeském Táboře se už blíží. Do Čech mají přijet největší hvězdy světového cyklokrosu. Má přijet jak Van der Poel, tak i Van der Haar. Mezi ženami uvidíme určitě Sophie De Boer a netrpělivě očekáváme jestli pojede česká medailová jistota Kateřina Nash. Toto mistrovství není jen o závodech elite. Já se určitě těším na závody v nižších kategoriích. V závodech U23 se utká Yerbit, Dekker, VandeBosch, Thijs Aerts a nováček v této kategorii Thomas Pidcock. Jim bude vzdorovat české želízko v ohni Adam Ťoupalík, závodící za Beobank Corendon.

BIKE TEST: 3T STRADA

Mezi výrobci kol máme nového konkurenta pro veliké značky. Je to rámařská dirma 3t. Se svým modelem Strada vyšli na trh už asi před čtvrt rokem. Mezi širší povědomí se dostal tím, že příští rok budou tyto kola sedlat závodníci Aqua Blue Sport. Sestava okolo Adama Blytha se odprostí od kol značky Ridley. Už se těšíme až 3t vydají kolo verze light, neboli lehké. Zatím mají jen verzi AERo. Kolo je velmi pohodlné a rychlé. Aero je velmi komfortní. Tomuto kolu udělujeme 52% – Myslím, že příští rok se procenta určitě zvednou. Je to první bike test a 3t  strada zatím vede tabulku bike testů.

Diagnóza šílenec ... hlavně do cyklistiky, fotograf české cyklistické scény, amatérský cyklista, nadšenec do moderního designu a zakladatel projektu pippo.
Příspěvek vytvořen 1102

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek