Volta catalunya 5-6-7

Pátá etapa byla ta nejtěžší, kterou jsme mohli vidět na Voltě. Docela velká skupina přijela pod toto stoupání. Na kopci jsme mohli vidět ještě pohlcení úniku. Největší inciativu měl tým SKY. Jeho lídr Chris Froome měl ztrátu 46 sekund na pátém místě a druhý lídr byl Geraint Thomas na sedmém místě. Valverde společně s týmem SKY očesal peloton a zbyli jenom tři závodníci. Froome, Contador a Valverde měli volnou cestu. Valverde odjel jak Contadorovi i Froomovi. Froome vypadal ze skupiny nejhůře, ale nakonec dojel Contadora a skončil druhý. Vyhrál Valverde.

Po páté etapě vedl Valverde a druhý byl Froome se ztrátou 21 sekund. Což se nezdálo tak strašlivé. Froome a celý tým SKY zaváhali. Valverde s Contadora se všemi favority, kromě Frooma, Thomase A Sanchéze odjeli. Froome a SKY, tedy nabrali bohužel ztrátu 22 minut. Etapu ovládl Daryl Impey.

Poslední etapa se jela na okruhu v Barceloně. Byli zde docela těžké stoupání. Tato etapa byla už jen formalita, protože bylo jasné, že vyhraje Valverde. Zkoušeli to do úniku jezdci týmu SKY jak Thomas, tak i Froome. Atak Frooma vypadal nenadějněji, ale v půlce okruhu byl pohlcen a tuto etapu ovládl Valverde.


Diagnóza šílenec ... hlavně do cyklistiky, fotograf české cyklistické scény, amatérský cyklista, nadšenec do moderního designu a zakladatel projektu pippo.
Příspěvek vytvořen 1045

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek